نوترین » گالری عکس » عکس جدید » بیوگرافی هاجر چنارانی نماینده نیشابور + عکس و علت درگیری

بیوگرافی هاجر چنارانی نماینده نیشابور + عکس و علت درگیری

 

هاجر چنارانی متولد سال ۱۳۵۷در روستای چناران بخش زبرخان در شهرستان نیشابور در خراسان رضوی، نماینده نیشابور و فیروزه در دورهٔ دهم مجلس شورای اسلامی ، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی از دانشگاه الزهرا تهران بوده و استاد دانشگاه و مشاوره خانواده است. هاجر چنارانی تحصیلات خود را تا پایان دوره دبیرستان در نیشابور سپری کرد. نام هاجر چنارانی در زمان انتخابات در لیست هیچ‌ کدام از دو لیست اصولگرایان و اصلاح طلبان قرار نداشت و با کسب ۷۵٬۳۸۴ رأی از مجموع ۲۳۸٬۷۱۱ رای مردم نیشابور و فیروزه، موفق به راهیابی به دوره دهم مجلس شورای اسلامی شده و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شد.هاجر چنارانی تصور اصلاح‌طلبان از پیروزی و در اختیار داشتن اکثریت مجلس را تصوری اشتباه دانسته و دربارهٔ انتخاب لاریجانی بعنوان رئیس مجلس گفت: «موضوع به‌ عکس شد و مجلس از سه جناح تشکیل شد و هرکدام از نمایندگان با دیدگاه شخصی در صحن علنی به رئیس مجلس رأی دادند.». این نماینده کمیسیون امنیت ملی مجلس که به نقل از خودش قرار بود بعنوان اولین زن در جمهوری اسلامی ایران، پیش از خطبه‌های نماز جمعهٔ روز قدس در تیرماه سال ۱۳۹۵ سخنرانی داشته باشد پس از اینکه از این کار او ممانعت شد به نشانه اعتراض صحن نماز جمعه نیشابور را ترک کرد. ایشان در یک همایش اقدام به رفتارهای غیر طبیعی و مهاجمانه در برابر معاون استانداری خراسان رضوی میکند. دلیل رفتار ایشان سبزواری بودن و یک بار استفاده عبارت خراسان غربی بجای خراسان رضوی بوده است.

سوابق هاجر چنارانی

  • کارشناس ستاد سفرهای ریاست جمهوری
  • مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
  • کارشناس امور ایثارگران
  • مشاور امور بانوان
  • مدرس دانشگاه
  • کارشناس امور دانش جویی در دانشگاه سوره
  • کارشناس ستاد شاهد و امور ایثارگران در دانشگاه الزهرا

 در تشریح فیلم منتشر شده از وی در فضای مجازی و بحث با معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی گفت: تقریبا دو ماه پیش جلسه‌ای در پارلمان مشورتی زنان در نیشابور که جدیدا در شهرستان‌ها در حال ایجاد است، برگزار شد.

وی ادامه داد: حسینی معاون سیاسی خراسان رضوی هم بعد از حضور در چندین جلسه پارلمانی زنان در استان‌های دیگر به جلسه پارلمان مشورتی زنان نیشابور آمد.

چنارانی با بیان اینکه گاهی اوقات فرهنگی بین دو شهر وجود دارد که مردم را نسبت به یکدیگر حساس می‌کند، اظهار کرد:حسینی دو ماه پیش در پارلمان مشورتی زنان نیشابور اعلام کرد که اکنون از خراسان غربی آمده ام و به دنبال تبدیل سبزوار به استان هستیم.

نماینده مردم نیشابور ادامه داد: آن‌ها سالیان متمادی است که به دنبال تبدیل سبزوار به استان هستند تا یکسری از شهرستانهارا هم به آن الحاق کنند.

وی با اشاره به اینکه هرشهری برای خود فرهنگی قابل احترام دارد، اذعان کرد: هیچ گاه نیشابور با قدمت تاریخی خود قبول نمی‌کند در کنار این هجمه قرار گرفته و زیرمجموعه سبزوار شود، مردم نیشابور این موضوع را هرگز نمی‌پذیرند.

چنارانی تاکید کرد: کسی که در جایگاه معاونت سیاسی استانداری قرار دارد و می‌داند امنیت باید در هر کشوری و شهری حرف اول را بزند چرا باید در جمع مردم نیشابور از شهری که مردم نسبت به آن حساس هستند، از چنین چیزی نام ببرد؟ جالب است این شخص تحقیقی را بر روی نام استان خراسان غربی هم انجام داده است.

نماینده مردم نیشابور اظهار کرد: دو ماه پیش هم چنین حرفی را حسینی اعلام کرد، اما حرف بنده این است که تمام مسئولان در جایگاه ملی باید نگاهی ملی و فرامنطقه‌ای داشته باشند، اما این آقا نگاه منطقه‌ای به زادگاه و محل زندگی خود دارد و کسی با این طرز تفکر حق دارد در منطقه خود تنها خدمت کند.

وی با تاکید براینکه از تمام سیاسی بازی‌ها و تندروی‌ها بیزار هستم، افزود: تا روزی که نماینده نیشابور باشم به استاندار و وزارت کشور اجازه نمی‌دهم چنین فردی پایش را در حوزه انتخابیه بنده بگذارد براین اساس امروز هم حسینی را از پشت تریبون پایین کشیدم و از شهر نیشابور اخراج کردم و به هیچ عنوان اجازه ورود به معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی را به نیشابور نمی‌دهم.

چنارانی با بیان اینکه ما به دنبال انسان‌های ملی نگر هستیم، خاطرنشان کرد: اگر از این افراد استفاده شود عدالت زیرسوال می‌رود امروز به دنبال افرادی با عدالت و نگاه فرامنطقه‌ای هستیم نه آنکه تمام عزمشان تنها بر روی منطقه تولد و زندگی شان معطوف و متمرکز باشد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

چهارده − 13 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز